Isya Gyermekei Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Isya Gyermekei Fórum

Fiesta Online fansite.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Karakterek

Go down 
+2
petyka55
Leelian
6 posters
SzerzőÜzenet
Leelian
Admin
Leelian


Hozzászólások száma : 87
Csatlakozás ideje : 2008. Apr. 25.
Age : 36
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Karakter információ
Karakter neve: Leelian
Szint: 81
Kaszt: mágus / mage

Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Karakterek   Karakterek EmptyPént. Ápr. 25, 2008 6:11 pm

Biztos sokakban felmerült már a kérdés a játék elején, hogy vajon melyik kasztot válassza. Szerintem megvan mind a négynek az előnye és a hátránya, ezért ezt a topicot ennek a megvitatására szenteltük. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Leelian
Admin
Leelian


Hozzászólások száma : 87
Csatlakozás ideje : 2008. Apr. 25.
Age : 36
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Karakter információ
Karakter neve: Leelian
Szint: 81
Kaszt: mágus / mage

Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karakterek   Karakterek EmptyKedd Május 13, 2008 10:25 am

Nekem mágusom van, és nagyon szeretem Very Happy
Szegénykémmel már sokat megszenvedtünk a játék során, kezdve azzal, hogy újra kellett kezdenem az amerikai szerveren, tekintettel az Eu-s szerver eltűnésére...
Elég nehéz mágussal szólózni. Igaz, hogy messzebbről eltalálom az ellenfelet, de nem garancia, hogy mire elér hozzám, halott. Az király, hogy van egy kezdő varázslata, aminél ha kimaxolod a cool time-ot, folyamatosan lőheted az ellenfelet, de mégis elég sokáig kell csépelni szerencsétlen mobot, amíg kipurcan. (Ezért jó, ha van melletted egy pap! Wink )


A mágus combo-t még mindig nem raktam fel az oldalra, de akkor most ide írom:

Szóval a Magic Missile (1) felé - mellé, mindegy hova - érdemes kitenni annak a legnagyobb nálad lévő változatát is. Valamint használjátok a Fire Bolt (1)-et is, hiszen ennek is kisebb a cool down-ja, mint a nagyobb változatainak. Mivel ha ellővöd az (1)-est, utána 1-2 másodperc múlva ellőheted a nagyobbat is, így egy plusz sebző varázslatod van, amivel ha jól használod folyamatos sebzésre is képes lehetsz.
Íme pár taktika (habár ez eltérő lehet mindenkinél, attól függően, hogy hogyan osztottad el a skill pontokat):


Magic Missile (1)
Fire Bolt (1)
Magic Missile (1)
Ice Bolt
Magic Missile (1)
Fire Bolt (1)
Magic Missile (1)
Lightning Bolt
...


Magic Missile (1)
Ice Bolt
Magic Missile (1)
Magic Missile (nagy)
Fire Bolt
Lightning Bolt
Magic Missile (1)
-addig, amíg nem tudod a többi varázslatot használni, majdelőlről kezded.

vagy

Magic Missile (1)
Ice Bolt
Magic Missile (1)
Fire Bolt
Magic Missile (1)
Lightning Bolt
Magic Missile (1)



A lényeg ezeknél a taktikákál, hogy mindig használd a Magic Missile (1)-et, ha teheted.
Az a turpisság benne, hogy a Magic Missile (1) sokkal hamarabb újra használható, mint a nagyobb változatai. Ami nem azt jelenti, hogy ne vedd meg a nagyobbakat. Azoknak nagyobb a sebzése is, és hasznosak!
A Magic Missile nagyobb változatát akkor használd (attól függően, hogy milyen gyorsan jön vissza), ha rendelkezésedre áll még két varázslat ezen kívül. Mert én úgy osztottam el a skill pontokat (későn kapcsoltam...-__-), hogy olyan 3 másodperc a MM nagy fajtája. Így ha ellövöm, és utána nyomok még egy Fire Boltot és egy Lightninget, akkor vissza is jön a MM.

Még azt ajánlanám a mágusoknak, hogy nyugodtan költsenek pvp varázsaltokra is, mert bármikor belédköthet valaki abysmal summit-ban, vagy más pvp területen...(cleric ellen viszont nincs esélyed, mert találkoztam olyannal, aki szemrebbenés nélkül tette fel a sebezhetetlenséget, amíg engem csépelt...) Very Happy

Ja még annyi, hogy alkalomadtán érdemes a kis alapütést használni, amikor a kari a bottal püföli az ellenfelet, mert gyorsan sebez kicsiket, és úgy vettem észre (lehet, hogy nem így van), hogy így többet ütök, és nagyobb lesz az esélye, hogy kritelek. Meg mindig jól jön a kis ütés is, ha a szörny maradék körömnyi kis életére el kéne lőnöd egy sok sp-t fogyasztó varázslatot.
egy próbát mindenképp megér... Wink

ááááá! Bocsesz, javított mágustaktika!!!
Idea
Vissza az elejére Go down
Leelian
Admin
Leelian


Hozzászólások száma : 87
Csatlakozás ideje : 2008. Apr. 25.
Age : 36
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Karakter információ
Karakter neve: Leelian
Szint: 81
Kaszt: mágus / mage

Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Milyen kasztot válasszunk?   Karakterek EmptyVas. Jún. 08, 2008 8:40 pm

nah, most írok valamit, de sztem erre a kérdésre a legteljesebb válasszal Flem tud szolgálni... Very Happy

Szóval...
Mágus: azért nagyon jó, mert messziről sebez, viszonylag sokat, és ez a kaszt rendelkezik egyedül kezdő varázslattal. Az armorjai jól néznek ki, a varázslatairól nem is beszélve! Very Happy én csak annyit mondhatok, hogy nagyon imádom az én mágusomat, habár a fejlődés egyedül elég nehéz.
Íjász: szintén messziről sebez. nagy előnye a mágussal szemben, hogy automatikus fizikai (nyíl) sebzése is van, ám a mágus ez esetben kompenzálhat a néhány gyors újrahasználható varázslatával. Az íjász is igen szépen sebez, és remek képessége az aggro csökkentés, amit 20-as szinten kap. A fejlődése szintén elég nehéz egyedül.
Harcos: nagyon szuper kaszt, épp ezért az egyik legelterjedtebb kaszt a fiestában. Nagy sebzése mellett nagy védelemmel is büszkélkedhet. Egyedül gyerekjáték vele a fejlődés. Hasznos képessége a stun, ami megbénítja egy időre az ellenfelet.
Pap: egy igen jó érv, hogy ezt a kasztot válaszd: tud gyógyítani. magát és másokat is, feltesz oylan buffokat, amik sebzést és védelmet növelnek, van sebezhetetlensége és feltámasztása is. Szintén könnyű vele fejlődni egyedül.

Ezek most csak ilyen általános dolgok róluk, inkább az oldalunkon nézz körül, nagyon szép karakterleírások vannak (erősségek, gyengeségek), amelyek alapján választhatsz.
A két legelterjedtebb kaszt a pap és a harcos, ezekkel könnyen tudsz fejlődni. De ha a Teva szerverre jössz hozzánk, a magyar klánba, nem kell aggódnod, bármilyen kasztot is választasz, a klánban nagyon sokan segítenek fejlődni az újaknak és a régebbieknek egyaránt.^^
Vissza az elejére Go down
petyka55




Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 08.

Karakter információ
Karakter neve:
Szint:
Kaszt:

Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karakterek   Karakterek EmptyVas. Jún. 08, 2008 8:46 pm

Köszönöm szépen ezt a kis infót Smile
Vissza az elejére Go down
Flemian

Flemian


Hozzászólások száma : 37
Csatlakozás ideje : 2008. Apr. 26.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jánoshalma/Gyöngyös

Karakter információ
Karakter neve: Fleminia
Szint: 79
Kaszt: pap / cleric

Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karakterek   Karakterek EmptyVas. Jún. 08, 2008 9:31 pm

Érdekes módon, a Fiesta hivatalos fórumán MINDEN kaszt leírása megtalálható, amely azt állítja hogy "Ez a kaszt sokkal erősebb mint a többi".

Az igazság tehát az, hogy mindegyik lehet egyszerre a legjobb, és legrosszabb, az egész két dolgon múlik: hogyan fejleszted és hogyan játszol vele.

Azt tudom mindenkinek javasolni, hogy mindenki olyan kasztot válasszon, amivel szívesen játszik, de legfőképpen alkalmazkodjon a stílusához!

Ha lövöldözni szeretsz, és társaságban játszol csak, válassz mágust vagy íjászt.
Ha ütögetni szeretsz jobban, egy-egy elleni harcokat kedveled, harcos vagy pap a választásod.
Ha tömegeket akarsz sebezni úgy, hogy valaki támogat, szintén mágus vagy íjász.
Ha szeretsz középpontban lenni azzal, hogy mindenki téged üt, ezzel védve a gyengébb védelemmel rendelkezőket, vagy szereted gyógyítgatni, feltámasztani a bajba jutottakat, akkor harcost, illetve papot célszerű indítani.

Harcos - nagy sebzés, kevés ellenfél ellen, magas fizikai védelem, kicsi mágikus védelem
Pap - közepes sebzés, kevés ellenfél, közepes fizikai és közepes mágikus védelem
Mágus - legnagyobb sebzés, sok ellenfél ellen, alacsony fizikai védelem, nagy mágikus védelem
Íjász - nagy sebzés, sok ellenfél ellen, közepes fizikai és közepes mágikus védelem

Harcos szerepkör - tartsd magadon a szörnyeket, vagy egyessével öld őket
Pap szerepkör - gyógyítsd, buffold a csapatod
Mágus, Íjász szerepkör - segíts az előző kettőnek minél gyorsabb sebzéssel

Minden részletes információ az oldalon elérhető.

Csak ismételni tudom magam, azt válasszátok, amit szerettek és ami mellett kitartotok, nincs "jó" vagy "rossz" kaszt. Smile

Üdv.: Flem
Vissza az elejére Go down
http://fiestaonlinefan.atw.hu
Mehiel

Mehiel


Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 18.

Karakter információ
Karakter neve: Mehiel
Szint: 79
Kaszt: pap / cleric

Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karakterek   Karakterek EmptySzer. Jún. 18, 2008 12:56 am

Sziasztok! Smile

Az új patch óta, közeledtek kicsit egymáshoz a karakterek, de összességében, szerintem a varázsló a legerősebb kaszt. A második az íjász. Nagyon nagy előny az aoe (area of effect) képesség!

Magasabb szinten, szinte lehetetlenség a papnak vagy a harcosnak egy licencet felhúzni complete-ra. Valamint a fejlődésük is kicsit lassabb pont ebből kifolyólag. Szóló játékhoz a pap a legalkalmasabb.
Vissza az elejére Go down
Flemian

Flemian


Hozzászólások száma : 37
Csatlakozás ideje : 2008. Apr. 26.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jánoshalma/Gyöngyös

Karakter információ
Karakter neve: Fleminia
Szint: 79
Kaszt: pap / cleric

Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karakterek   Karakterek EmptySzer. Jún. 18, 2008 10:52 am

Harcosok! Engem az érdekelne, mit tud a whirlwind... úgy értem nem elég jó AoE a harcosnak? Most 49es vagyok vele, de reméltem 60on már nem feltétlen egyessével kell csapkodni a szörnyeket mint eddig. Mehiel 80 felett mi is kapunk állítólag aoet X)
Vissza az elejére Go down
http://fiestaonlinefan.atw.hu
Vadasz

Vadasz


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 18.
Age : 32
Tartózkodási hely : Nyíregyháza

Karakter információ
Karakter neve: Vadasz
Szint: 63
Kaszt: íjász / archer

Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karakterek   Karakterek EmptySzer. Jún. 18, 2008 12:48 pm

Állítólag lvl 79-en kapunk AOE skillt ami sajnálatos módon mágikus sebzés,és a clericeknek az INTje nem valami magas.
Vissza az elejére Go down
Implicatus

Implicatus


Hozzászólások száma : 68
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 16.
Age : 35
Tartózkodási hely : Transylvania

Karakter információ
Karakter neve: Implicatus
Szint: 7x
Kaszt: mágus / mage

Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Karik   Karakterek EmptySzer. Jún. 18, 2008 6:04 pm

nézelődök itt kicsoda micsudit gondol... és nagyrészt igazatok van Mehiel hozzászólásával kapcsolatban csak annyit szeretnék elmondani, hogy az utóbbi patch, valamint javító-patch alkalmazása óta az archer szerintem a legjobb... legalább is pap nélkül mindenképp... Mivel a varázsló "frost nova"-ja és "Inferno"-ja verhetetlenné teszi ha pt-ban van sebzés terén, de ha magára marad akkor bizony nem sokat ér a két pusztító de ugyanakkor lomha tehetség. Míg az íjjásznak meg sem tudom számolni hány tehetsége használható mozgás közben (beleértve a tömeges mérgezést), és ez egy gyorsaságot növelő tekerccsel kombnálva gyakorlatilag megérinthetetlenné teszi a karaktert... Akár 100 szörnyet is összegyűjthet és megmérgezheti a gyors lehülésű tehetséggekkel... a többi csak türelem kérdése.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Karakterek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Karakterek   Karakterek Empty

Vissza az elejére Go down
 
Karakterek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Isya Gyermekei Fórum :: Fiesta Online MMORPG :: A játék-
Ugrás: